.  Dominującą rolę w rozwoju kultury w mieście odgrywa Miejski Ośrodek Kultury i Sztuki. Zajmuje się szeroko pojętą edukacją kulturalną i zapewnieniem rozrywki mieszkańcom Bielawy. Jednak podstawową działalnością jest współpraca ze wszystkimi podmiotami kulturalnymi, oświatowymi i edukacyjnymi w mieście, a także instyturegalowiskocjami samorządowymi i stowarzyszeniami. Ośrodek mieści się w budynku przy ul. Piastowskiej 19. Znajduje się w nim biuro, galeria oraz sala teatralna będąca również salą kinową.
     Najważniejsze imprezy to "REGAŁOWISKO", "Sudety Sound", "Tolk-Folk". Ponadto Ośrodek organizuje imprezy lokalne i regionalne: ("Darcie gumy", "Dni Bielawy", "Sudeckie Lato", "Sudeckie Brzmienie" oraz ogólnopolskie plenery malarskie.


        Działalnością sportową w Bielawie zajmuje się Ośrodek Sportu i Rekreacji. OSIR jest jednostką budżetową Gminy Bielawa. Siedziba mieści się na ul. Stefana Grota-Roweckiego 8 "Aquarius".
        Ośrodek jest organizatorem imprez sportowych o zasięgu lokalnym oraz międzynarodowym.
        Corocznie organizuje m.in. "Skandia Maraton MTB", "Street Fighter Festiwal", "Darcie Gumy", sportowe obchody "Dnia Niepodległości".

English French German Italian Portuguese Russian Spanish
 
  02.02.2023


Copyright tv-net © 2016. All Rights Reserved.