Zapraszamy do Bielawy  miasta znajdującego się w centralnej części województwa dolnośląskiego w powiecie dzierżoniowskim, rozciągającego się wzdłuż potoku Bielawica, na powierzchni 36,2 km2.

Miasto położone jest na wysokości od 280 do 345 m.n.p.m. Jego podstawowym atutem jest  usytuowanie u podnóża najstarszych gór Europy ? Gór Sowich. Rozciągają się one na długości 26 km od Przełęczy Srebrnej na południu do doliny Bystrzycy Świdnickiej na północy. Cztery główne szlaki turystyczne przebiegające m.in. po ośmiu tysiącach hektarów Parku Krajobrazowego Gór Sowich.

      Liczne wyciągi narciarskie i ścieżki rowerowe, to teren niebywale atrakcyjny zarówno dla zaawansowanych, jak i początkujących turystów. Atrakcją Bielawy są położone w centrum miasta Góra Parkowa (455 m.n.p.m.) ? z wieżą widokową, wyciągiem narciarskim oraz stokiem saneczkowym oraz Łysa Góra (365 m.n.p.m.). Z Łysej Góry, jak również z pobliskich gór Żmij oraz Dzikowiec korzystają paralotniarze zrzeszeni w klubie ?Bielik?.Na zachodnich obrzeżach miasta znajduje się Ośrodek Wczasowo-Wypoczynkowy ?Sudety? z 24 ? hektarowym zbiornikiem wodnym, basenem, boiskami do piłki nożnej, siatkówki i koszykówki oraz amfiteatrem.
 

      Atrakcje architektury oraz szlaki turystyczne, trasy biegowe, basen i wyciągi narciarskie w samym mieście oraz w Górach Sowich stwarzają możliwość rodzinnego wypoczynku przez cały rok.

 

http://www.bielawa.pl/

English French German Italian Portuguese Russian Spanish
 
  02.02.2023


Copyright tv-net © 2016. All Rights Reserved.